Звернення керуючого санацією заводу ім. Т.Г.Шевченка – Булижина Ігоря Володимировича стосовно сучасного стану заводу

Шановні друзі!

Інформація про те, що Державне підприємство «Харківський приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка» не працює і найближчим часом припинить своє існування – не відповідає дійсності.

У Завода Шевченка були складні часи. Щодо підприємства було порушено процедуру банкрутства, але не кожна процедура банкрутства закінчується ліквідацією підприємства.

З 2014 року на заводі послідовно впроваджується план оптимізації, який, наразі, вже дає свої результати.

У 2014 році чисельність працівників заводу була зменшена до економічно обґрунтованої величини.

З 2015 року і до теперішнього часу підприємство має необхідну кількість контрактів на виготовлення продукції, відновлений ритмічний виробничий процес. З вересня 2015 року і до теперішнього часу працівники заводу вчасно отримують поточну заробітну плату двічі на місяць. Так буде і надалі.

2016 рік підприємство відпрацювало без збитків. 2017 рік для заводу був прибутковим, 2018 також закінчили з позитивними показниками фінансового результату.

В 2017 році підприємством повністю погашено основний борг по заробітній платі, який був накопичений з 2009 року. Крім основного боргу по зарплаті всім працівникам було виплачено передбачені законом компенсаційні виплати, пов’язані із затримкою виплати заробітної плати. Сплачено всі необхідні податки і збори при виплаті боргів по зарплаті.

На даний час, на початок 2019 року, відповідно до плану оптимізації, на підприємстві здійснюється ремонт і модернізація інженерних мереж. Ремонтується і модернізується виробниче обладнання.

Здійснюється придбання нового виробничого обладнання, оновлюється автопарк підприємства.

Більшій частині працівників підприємства забезпечені гідні умови праці. В приміщеннях, де працюють люди, встановлено металопластикові вікна, кондиціонери (з функцією опалення в зимовий період). Більша частина компьютерного парку вже оновлена. Нові комп’ютери мають ліцензійні операційні системи, встановлені ліцензійні антивірусні програми.

Основною рушійною силою всіх позитивних змін на підприємстві є колектив підприємства – команда ініціативних однодумців, які послідовно втілюють в життя стратегічний план розвитку.

Особливо хотілося б відмітити Дослідно-конструкторське бюро підприємства, Службу головного технолога та Виробничі цехи.

Завдяки КБ (конструкторському бюро), технологам та виробничим підрозділам підприємством за останні 3 роки були освоєні нові зразки продукції військового призначення (комплектуючі для бронетанкової техніки), модернізовані вже існуючі.

На даний час Дослідно-конструкторським бюро проводиться робота з розробки приладів та систем для бронетанкової техніки із застосуванням мікропроцесорної схемотехніки і цифрових інтерфейсів. Це дасть можливість зменшити собівартість продукції підприємства і значно підвищить ТТХ бойових машин.

Також в наших планах розробка нових наукомістких електронних приладів цивільного призначення.

Завод Шевченка здійснює набір персоналу. З повним переліком вакансій можна ознайомитися на сторінці “вакансії” нашого сайту. Перелік вакансій постійно оновлюється і включає різні посади: від робочих професій до керівних посад.

Окремо хочу зупинитися на питанні «розрухи». Враження занедбаного непрацюючого підприємства створюють, головним чином, корпуси підприємства, які на даний час не задіяні у виробничому процесі. Таких корпусів на території заводу досить багато, оскільки в радянські часи завод будувався під чисельність персоналу 24000 осіб.

На даний час все необхідне обладнання і інфраструктура зосереджені на території, що складає 30% від загальної площі виробничого майданчика підприємства, а 70% території – є надлишковою. Підприємство здійснює охорону цієї території і пустуючих корпусів, але зараз у підприємства немає фінансової можливості залучити ці будівлі до виробничого процесу, а головне –  для цього немає економічної доцільності.

Наразі, на підприємстві працює менше 500 осіб, але завод працює ефективно, з прибутком. І це головне!

У Завода ім. Шевченка існує ще досить багато проблем, які потребують вирішення. Але криза вже подолана і завод впевнено розвивається!

Найближчим часом на території Заводу Шевченка планується відкриття гуртка «юний радіоаматор», де зможуть займатися старші школярі і студенти молодших курсів ВНЗ і технікумів зі всього міста. Конструктори нашого КБ будуть навчати молодь основам радіоелектроніки і робототехніки. Найталановитіші гуртківці в майбутньому зможуть долучитися до нашої команди.

З повагою,

Керуючий санацією ДП ХПЗ ім.Т.Г. Шевченка

Булижин Ігор Володимирович

Поділитись в соціальних мережах: